Turkey and children came together. | Göçmen D.D.

Turkey and children came together.

Turkey and children came together.

Solidarity Foundation with Women (Kadav), Immigration Solidarity Association and Şişli Municipality jointly organized a year -end event organized by Syrian and Turkish women and children came together.

Turkey and children came together.

Yeni Senenin Eğlentisi

Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Göçmen Dayanışma Derneği ve Şişli Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yıl sonu etkinliğinde Suriyeli ve Türkiyeli kadınlar ile çocukları bir araya geldi.

Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 27 Aralık 2017 Salı günü gerçekleştirilen “Yeni Senenin Eğlentisi” isimli etkinliğe yaklaşık 150 kişi katıldı.

KADAV ve Göçmen Dayanışma Derneği’nden kadınlar yaptıkları konuşmalar ile yasal statüleri, geçmişleri, kökenleri ne olursa olsun yan yana gelmenin, dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Kadınlar hak kayıplarının da kazanımların da mülteci, yurttaş, kâğıtsız ya da sığınmacı, Türkiye’de yaşayan tüm kadınları etkilediği, dolayısıyla hak mücadelesinin ortak bir mücadele olduğu ifade edildi.

Etkinlikte ayrıca göç, insan hakları ve cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yürüten sivil toplum örgütlerine de çağrı yapıldı. Kadınlarla Dayanışma Vakfı’nın 2016 yılında açtığı Göçmen Dünya Kadın Dayanışma Merkezi’nde çekilen, ‘El Ele’ belgeselinin gösterimi ile devam eden etkinlikte kadınlar, Country for Syria grubunun verdiği konserle eğlendi.

“Yeni Senenin Eğlentisi” dilek ağacına yeni yıl dileklerinin asılmasıyla sona erdi.

We use cookies that comply with legal regulations in our efforts to improve the user experience. You can find detailed information and explanation texts.