Tirkiye û zarok hatin ba hev. | Göçmen D.D.

Tirkiye û zarok hatin ba hev.

Tirkiye û zarok hatin ba hev.

Weqfa Piştevaniyê bi jinê (Kadav), Komeleya Koçberî û Municipalityaredariya Imanparêziyê bi hev re bûyerek salê bi rêxistin kir ji hêla jin û zarokên Tirk ve hatî organîzekirin.

Tirkiye û zarok hatin ba hev.

Yeni Senenin Eğlentisi

Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Göçmen Dayanışma Derneği ve Şişli Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yıl sonu etkinliğinde Suriyeli ve Türkiyeli kadınlar ile çocukları bir araya geldi.

Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 27 Aralık 2017 Salı günü gerçekleştirilen “Yeni Senenin Eğlentisi” isimli etkinliğe yaklaşık 150 kişi katıldı.

KADAV ve Göçmen Dayanışma Derneği’nden kadınlar yaptıkları konuşmalar ile yasal statüleri, geçmişleri, kökenleri ne olursa olsun yan yana gelmenin, dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Kadınlar hak kayıplarının da kazanımların da mülteci, yurttaş, kâğıtsız ya da sığınmacı, Türkiye’de yaşayan tüm kadınları etkilediği, dolayısıyla hak mücadelesinin ortak bir mücadele olduğu ifade edildi.

Etkinlikte ayrıca göç, insan hakları ve cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yürüten sivil toplum örgütlerine de çağrı yapıldı. Kadınlarla Dayanışma Vakfı’nın 2016 yılında açtığı Göçmen Dünya Kadın Dayanışma Merkezi’nde çekilen, ‘El Ele’ belgeselinin gösterimi ile devam eden etkinlikte kadınlar, Country for Syria grubunun verdiği konserle eğlendi.

“Yeni Senenin Eğlentisi” dilek ağacına yeni yıl dileklerinin asılmasıyla sona erdi.

Di lêkolînên me de ji bo baştirkirina ezmûna bikarhêner, em li gorî rêzikên qanûnî cookies bikar tînin. Hûn dikarin nivîsên agahdarî û danasînên berbiçav bibînin.